autor: JeffRsoon a Ludva

Tak se konečně pořádně ozvalo jaro a my netrpělivě sledujeme předpovědi počasí a pokud se jen na chvilku vyloupne sluníčko, tak nás nic neudrží doma. Stejně tomu tak bylo o prvním aprílovém víkendu, kdy jsme v sobotu vyrazili na "ostrou" jízdu a v neděli na "výletovou" jízdu

Jak Ludva avízoval na fóru, tak v soboru byl na Rychtářce sraz 1.4.06 ve 13:00. Celé dopoledne bylo opravdu aprílové, protože alespoň u nás občas pršelo a občas svítilo slunko.

Do toho mi Karel Pěchouček píše SMS: "Jsem v DE a maj tu akci na gumy, pilotsporty sada za 168EU, Ludva si je bere, chces je taky?" Samozřejmě okamžitě žhavím telefon a odepisuju, že jo :-) Pak mi přichází SMS: Apríl!! No, ta samá SMS přišla s odkazem na mě Ludvovi. Taky se chytil :-)

Takže díky proměnlivosti počasí jsme se setkali na Rychtářce jen já se svým "Baťůžkem" a Ludva sólo (Flajžimu to časově nevyšlo). Vyrazili jsme směrem na Klatovy s tím, že navštívíme Jirku BigTwina. Jelikož Ludva chtěl dát "pilu" bylo domluveno, že na nás bude čekat v Klatovech na pumpě. Když jsme s Evinou dorazili na pumpu do Klatov, tak už si Ludva povídal s motorkářem Honzou z Hradce Královýho, který měl uplně nový SV1000 a jel se za svým bráchou podívat do Domažlic. Pokecali, jsme a já mu vysvětlil kudy na Domažlice: "Musiš jet po hlavní a pak je tam cedule jak kráva Domažlice." Společně jsme se vydali po Klatovech a my jsme odbočovali na Staňkov, Hradečákovi jsem zamával. Ludva mi pak říkal, že si asi myslel, že má odbočit a tak odbočil na Plánici. Tak doufám, že včas přišel na to, že jede blbě.

Jirku jsem doma nezastihli, a tak jsem se vydali směrem na Sušici, kde jsme na náměstí nenašli žádnou zahrádku. Proto jsme dál pokračovali do Rábí. Tady jsme se usadili na náměstí s nealko pivkem. Po půlhodince jsme pokračovali přes Nepomuk do Plzně, kde jsme naložili Veru a řítili se vynadat Karlovi za toho povedenýho apríla. Za Karla vše vyžehlilo roztomilé štěně pitbula, které již ve třech měsících Karlovi vytahalo z garáže několik flašek oleje, podařilo se mu strhnout ze šňůry na prádlo rifle, povolit kahoutek u zahradní hadice a vypumpovat tak studnu do sucha, rozkousat květináče, rozbít několik kompotů po té co se dostal do sklepa...... :-) no není kouzelnej?

Večer jsem usnul v křesle totálně utahanej. Že by jarní únava? :-)

V neděli ráno v 10hodin mě budí telefon. Volá Ludva, "mrkni ven, super počasí a mám nápad na vyjížďku, pojedeme na vyjížďku na Orlík, v 11 je sraz na Shellce na Světovaru." Rychle se převleču a bez snídaně sedám na stroj a tentokrát bez Eviny, razím na Světovar. Natankuju a zjišťuji, že při včerejší lehce ostřejší jízdě s novým origoš Kawa výfukem mi máša žrala 6,5l/100km .... jsem spokojen.

Vyrážíme pohodovým až výletním tempem 80-110km/h na Spálené Poříčí a Rožmitál. Za Spáleným Poříčím mi trochu tuhne krev, když vidím, že Ludvu, který jede s Veru přede mnou, přehlídlo auto, které se rozhodlo předjíždět a tlačí ho do příkopu. Naštěstí Ludva včas vyhodnotil situaci a ostře popohnal koníky svého VFRka. Pak jsme pokračovali na Mirotice. Za Březnicí jsme u potoka narazili na krásného vyřezaného vodníka. Museli jsme se s ním vyfotit!

Přijíždíme na Orlík a všude je mrtvo, no vlastně se nedivím, protože hrady a zámky byly otevřeny teprve jeden den. Hledáme nějakou rozumnou hospůdku, ale nikde nic. Nakonec se rozhodujeme, že se pojedeme podívat na hráz přehrady Orlík. Po cestě vidíme ceduli s nápisem Penzon Starý Mlýn, rybí speciality - není co řešit. Vydáváme se dál po asfaltce plné štěrku, která nakonec přechází v prašnou cestu - prostě taková enduro vložka:-) Na konci cesty se objevuje rybník, kolem několik stavení a pod hrází stylový mlýn. Veru se jde zeptat jestli je otevřeno a jestli si můžeme se stroji zajet přímo do vyddlážděného dvora. Majitel je pohodář a tak máme mašiny před restaurací a hlídá nám je stádo různě křížených koček. Protože penzion ještě nemá oficiálně otevřeno, tak majitel pro nás vymýšlí k jídlu nějakou nouzovku. Osobně jsme čekal, že řekne něco o salámu a chlebu:-), ale překvapil: Sám nám udělal smažák s hranolkama.

 

Lebedíme si po pozdním obědě, já po snídani. Volá Flajži, že za náma vyráží z Plzně. Domlouváme se na sraz na pumpě v Blatný a my vyrážíme na Zvíkov. Na hrad jsme nešli, protože jsme měli obavy o stroje ponechané na parkovišti. Ze Zvíkova, pokračujeme na Písek a odtud díky mé navigační chybě jedeme na Strakonice. Cesta je to ale super, čistá krásná silnice a zatáčky. Potkáváme taky několik skupin motorkářů a všichni se vehementně zdravíme. Před Strakonicemi se dáváme konečně na Blatnou, kde na pumpě na svém Drakouši čeká Flajži. Lehce pokecáme a vyrážíme na Plzeň. Je krásné počasí a všude mraky policajtů, takže jedeme skoro předpisově :-)

Je zajímavé, že na Plzeňsku jsme moc motorkářů nepotkali, ale kolem Písku jich bylo mraky. Tak motorkáři Plzeňáci osedlejte stroje!!

JeffRsoon