autor: Vodník
foto: Vodník a spol.

21.10.2006 se konal 1. ročník Poslední míle ADT, po přečtení pozvánky, která byla směrována majitelům cestovních endur, jsem nemohl odmítnout a vyrazil.

 

Ráno vstávám na poslední chvíli, takže mačkám do GPS nejkratší cestu do Rabí. Příjezd mi ukazuje 10,40, takže žádný zdržování,start je v 11,00.Na místo srazu přijíždím v 10,35, takže stíhám pozdravit pár známých a dát si kávu. Před vlastním startem pár slov od organizátorů týkajících se trati zabezpečení, atd. (doprovodné vozidlo pro nepojízdný stroj, zdravotní zabezpečení

Vyrážíme prověřit sebe a svoje stroje.Cesta vede po silnici 3-4 třídy, polní, lesní cesty, šotolina.Suprový zpestření je brod. Chvíli váhám, když vidím mokrý jezdce (sem ještě trochu vymrzlej), ale nakonec se mi to tak zalíbí, že si ho dam 4krát.Udělal jsem dobře, protože za chvíli pro mě první etapa končí. Za další vesnicí, při výjezdu na hlavní mi lehce podjede zadní kolo na štěrku, pohoda, udělá to ale hned i na asfaltu a je vymalováno. Hned stavim a než slezu, stojim na ráfku. Zustalo se mnou pár motorkářů, díky hoši! Napřed to nevypadá tak tragicky, vytáhneme hřebík z kola, vemu antipich, jenže ten je uplně mrtvej (asi ho zapomněli při výrobě natlakovat) druhej antipich sice tlak měl, ale ten díru nezalepil. Problém to ovšem nebyl pro organizátory. Za 15 minut přijelo auto(anděl)moto nakládáme a jedem do Sušice do Pneuservisu Matějovský. Za půl hoďky mohla jet Afrika po svý ose.

Nic není ztraceno, jedeme na Čimický jezírko, kde je přestávka, občerstvení a doprovodný program. Je 13,00 posnídam klobásku, dam nealko a jdu si užít trochu adrenalinu na lanovce a při slaňování skály (nejhorší bylo vylézt nahoru). Na další etapu se rozdělujem na dvě party, tzn.ti co mají drapáky a ti co je nemají s  ohledem na obtížnost tratě.Volim lehčí trať s ohledem na svoje obutí. Suprová projížďka, lesní a prašný cesty ale příště dam ten tvrdší ofroud :).

Původně jsem myslel, že přijedu, projedu to, udělam pár fotek a pojedu domu. Jenže ta atmosféra byla tak špičková, že jsem si koupil pokoj na hotelu a zůstal až do neděle.

Večer ve znamení debat o moto. Kapela ORCHESTRA (suprová záležitost) bubny a housle. O zbytek se postaral DJ Michal se svým PC.

Bylo to poetické odpoledne a komorní večer:) Díky

Vodník

 

A fotky: