autor: JeffRsoon
foto: JeffRsoon

Již před dvěma roky mě Franky zval na setkání motorkářů ze všech koutů Čech a Moravy. Napotřetí jsem si konečně vyšetřil čas v termínu 29.9.06 - 30.9.06 a vyrazil do nedalekých Nečtin. Lákala mě blízkost a také zvědavost ze setkání s motorkáři, kteří se scházejí jíž několik let po celých Čechách. Na začátku byl chat na serveru online.bikes.cz a proto také ten českoanglický název CHATOSLET

Tento měl pořadové číslo 12. Organizace se vždy někdo ujme a pro ostatní kamarády motorkáře připraví program v oblasti, kterou ostatním chce ukázat. Tentokráte se tohoto chválihodného počinu ujal Franky s precizností jemu vlastní.

V pátek jsem sednul na stroj a a vyrazil na pumpu nad Chotíkovem, kde jsem počkal zda se někdo z Plzeňáků ještě přidá. Ludva se předem omluvil, protože prodal svůj stroj a Vodník nestíhal. Takže po kávičce na pumpě vyrážím sám a jsem zvědav co mě bude čekat. Již za Úněšovem vidím pod ukazatelem Nečtiny směrovku CH12. Dojezd do Nečtin krásným podzimním podvečerem je dílem chvilky. Z lesů se vyhoupnou věřičky Nečtinského zámku a podle dalších cedulek vjíždím přímo na nádvoří. Jsem tu poprvé. Je to paráda.

Venku stojí již několik zaparkovaných strojů. Ze zámku vybíhá Franky a dostávám podrobný popis programu společně s odborným výkladem, za který by se nestyděl ani Nečtinský kastelán. Po seznámení s ostatními dorazivšími motorkáři se jdeme ubytovat a pak povídáme a vítáme další motorkáře, kteří postupně přijíždějí. Sjelo se na 30 strojů a Franky s neutuchajícím elánem každému podrobně osvětluje historické zákulisí Nečtinského kraje.

Po večeři sedíme, popíjíme a povídáme o všem možném. Je to prostě pohoda. Blbne se a Kryšpín nám ukazuje jak vypadá mrtvola. Všichni se mě ptají jestli je Mára můj brácha (nosí také optiku), po sléze zjišťujeme, že máme stejné stroje, stejné foťáky a k ránu jsme i stejně vysmátý. Jdeme okouknout stroje na nádvoří, já svůj stroj pokřtím skleničkou Jamesona, to když zakopnu o čísi řetěz mezi motorkami a Mára si vzorně připraví na sedlo válečkový řetěz, který takto zůstane až do rána:-). V pozdních nočních hodinách uleháme a těšíme se na sobotní vyjížďku. Franky naplánoval skoro 250km. Důkladně připravil itinirář, kde rozepsal všechny pamětihodnosti, které nás na cestě čekají a jsou ohlášená i nějaká překvapení.

Po snídani v dveět hodin je vyhlášen odjezd. Franky nám po ránu skočí na špek, když mu ěkdo oznámí, že má poblitou motorku. "Teď z toho máš Fárblejda", hlásím od vedlejšího stolu u snídaně. Když si dávám ranní cigeretku, tak potkám Frankyho s kropáčem, prý si jde umejt tu motorku :-)))))))) Povedlo se :-))))))

Pak vyrážíme. Je krásné ráno. V údolích se válí cáry lehké mlhy a zeshora do toho začíná svítit slunce. U Krasíkova zahýbáme na cestu ke hradu, která je ukončena hromadou písku, kterou po hrubém štěrku objíždíme. Hromada je evidentně ze 14.století a jsem překvapen,že ji někdo nerozkradl ai pohusitsku nerozprášil:-) Že by nám Franky vracel oho Fárblejda? Dorazíme do Dolních Polžic, kde Franky zajistil program v lanovém centru.Tam se také dozvídáme, že na Krasíkově měla být skupina historického šermu, ale nedostavila se.

Několik hodin se blbne v lanovém centru. Výklad instruktora je zastíněn vtipnými poznámkami Frankyho. 14 motorkářů si prolezlo překážky, projelo se na hrazdě přes rybníček a skočilo si na houpačce. Pak mi volá Vodník, že dorazí. Ostatní vyráží dál na Teplou, Klášter, Mariánky, Lázně Kynžvart a do Kladské, kde máme domluven oběd. Vodník nestíhá, a tak sám zůstávám a čekám na něj hodinku v Dolních Polžicích. Konečně Vodník přijíždí a my razíme přímo do Kladské, kde poobědváme. Je tu super horská krajina a tomu odpovídá taky počet turistů a také skopčáků. Ceny také tuto skutečnost odrážejí.

Po obědě kolem 14hodiny se s Frankym domlouvám, že se odpojím a pojedu domů. Díky příjemné společnosti je nabídka dalšího večera velmi lákavá, ale rodina je rodina. Rozloučím se a pak sedáme na motorky a vyrážíme směr Loket a Bečov. Já chci jet na Bečov, protože potřebuji tankovat. Asi 50m před odbočkou, kde se naše cesty rozdělí mi začíná škytat motor a pak úplně ztichne. Zjstím, že při posledním tankování jsem si nechal kouhout přepnutý na rezervu - nu školácá chyba! S klidem vytahuji mobil a už s nervem zjišťuji, že tam není signál:-) Naštěstí kolem projíždí opozdilec Tomáš222, se kterým jsem minulý večer u piva dobře pokecal. Zastavuje a po zjištění, že nemám benál, žhaví stroj a snaží se dohnat kolonu. Díky Tome!! Protože má skupina náskok necelých 10km, začínám shánět benál po okolí. Dostanu od místních půl litru s tím, že to musí do Bečova stačit. Super. Startuju. Po výjezdu na kopce ještě rychle píšu sms Frankymu a Vodníkovi (na ty jediné mám mobily), že jsem OK a pak sjíždím do Bečova, kde tankuji. Mezitím zbytek projíždí podle intiniráře Loket, Horní Slavkov, Bečov, Toužim, žlutice, Rabštejn a pak jedou zpět do Nečtin. Já po vyhnání myší z výfuků jsem v 17hodin doma.

Franky, měl jsi pravdu. Super akce, super lidi, super zábava, prostě moooooc se mi to líbilo. A ta organizace byla grandiózní! Díky!

©JeffRsoon

Zbytek fotek vylitých z foťáku najdete tady v galerii: