21.5.2005 uspořádalo Motokomando v kempu u Bezdružic svůj pověstný Motopiknik. Jednalo se o "žranici" pro nejbližší kamarády a všechny ty, kteří nám pomáhali a pomáhají při organizaci akcí pro motorkáře na Plzeňsku.

Celá akce začala výjížďkou po Mariánskolázeňsku, kterou vedl Jeron. Díky jeho trase se účastníci dostali třeba i na folkový festival.

 

Po zhruba 150km se kolona motorek začala přibližovat Konstantinovo Lázním, kde byl sraz s dalšími účastníky Motopikniku, kteří dorazili až z Valašska. Po šťastném shledání s Valachy dorazily motorky do kempu v Bezdružicích, kde druhá část Motokomanda pod vedením Karla připravovala žranici.

Karel k této příležitosti navrhl a nechal vyrobit udírnu, ve které se připravovaly klobásy a pořádné kýty. Tímto děkujeme Márovi, který dodal vynikající předuzené kýty. Mára se také postaral o velký kus zábavy, jelikož dal do placu své dvě čtyřkolky, na kterých se vyřádili úplně všichni (kromě psů:-) )

Pro odvážné a zručné Vašík s Boženkou připravili sranda soutěže o hodnotné ceny.

Valaši se nazapřeli a naši vrozenou pohostinnost hojně opláceli panáky domácí slivovice. Proto není divu, že zábava končila v ranních hodinách a do spacáků a stanů nás doprovázel mocný Vodníkův zpěv (nějaká píseň o Vánocích :-) ) 

Jelikož byla poměrně teplá sobota a mnozí z nás podcenili stavbu stanů, tak jsme střízlivěli pod litry vytrvalého nočního deštíku, který ustal až v neděli kolem deváté. To už někteří snídali a připravovali se na cestu domů. Paní hospodská nám k snídani uvařila česnečku rovnačku a zachránila tím i ty nejudatnější bojovníky se slivkou:-)

Pozdní snídaní byla celá akce ukončena a všichni se rozjeli k domovům.

Kluci z Valašska skočili na stroje a vyrazili ukrajovat kilometry na dlouhé cestě k domovu. Ještě v neděli večer jsme jim volali a překvapila nás zpráva, že kluci zůstali někde u Mohelnice, protože z nenadání Jardovi praskla obě dvě táhla zadních tlumičů na jeho Vulkanu. (Pozn. autora: Jedná se o toho Jardu, který byl se mnou a s Jeronem v Chorvatsku, kdy mu odešlo CDI.) Zadní kolo se zabořilo do blatníku a do pneumatiky se vysoustružily po oboou stranách pěkné drážky. Naštěstí Jarda dokázal motorku na dálnici zastavit a jemu a jeho tandemu Milence se nic nestalo - to je nejdůležitější.

 
Takto dopadl Jardovo Vulkan

Tady najdete fotky od lidiček, kterým moc děkuji za jejich zaslání. Upozorňuji, že některé fotky jsou drastické, nejsou vhodné pro děti mladší 15let a vegetariány :-)

JeffRsoon