autor: JeffRsoon
foto: JeffRsoon

Tohoto 1.máje se konal již 16.ročník tradičního srazu a následné vyjížďky. Tentokrát se z Plzně jelo do Švihova. Akce je to opravdu monstrózní a již v minulých letech byl překonán počet 1000 strojů.

Prvomájovky také kdysi pořádala parta lidí kolem stránek MotoPlzeň a byl to původně sraz na pokec spojený s malou vyjížďkou. Dříve se také jezdilo z parkoviště Rychtářka, kde bylo volné parkovište a dnes tu již stojí parkovací dům. Dokonce jsem našel video nahrávku, kdy jsem poskytoval rozhovor TV ZAK :-) Po té se celá akce přesunula na Náměstí Republiky, kde se vyjížďky konaly až do uzavření náměstí, kdy se rekonstruovala dlažba náměstí.

Na prvních Prvomájovkách se scházelo cca 300 motorek, ale po přesunu na náměstí se počet účastníků neustále zvyšoval až k 1000 strojů. Samozřejmě kolem bylo spousty nadšenců, kteří pomáhali jako regulčíci, naše holky rozdávaly itiniráře. No letos je to 16 ročník a my jsme již tatíci a rozhodně klidnější :-) motorkáři.

 

tady jsou vzpomínkové články: 

Velká Prvomájová Spanilá Jízda 2006

Prvomájová vyjížďka 2007

Prvomájová 2008

Fotoreportáž: Prvomájová vyjížďka v Plzni - 2009

 

Po té se organizace ujalo sdružení Moto-Pell-Mell a akce se z kapacitních důvodů přesunuly do plzeňského pivovaru.

Vzhledem k obrovským rozměrům akce musím složit poklonu pořadatelům, neboť vše bylo výborně připravené a sám vím, že to není žádná sranda uhlídat tak velký dav motorek.

Na sraz jsem dorazil asi hodinu před odjezdem kolony směrem na Švihov (11:30). Prošel jsem si celý pivovar a pozdravil kamarády motorkáře, se kterými jsem se hodně dlouho neviděl. Na tohle je tato akce skvělá. A také udělal pár fotek:

a tady video z youtube od RedDevil: Pivovar Prvomájová vyjížďka timelaps 2017

©JeffRsoon