autor: JeffRsoon
foto: Vodník, JeffRsoon

Již třetím rokem se na podzim setkávají v Rábí motorkáři. Pro ně tu firma ADT připravuje program plný různých soutěží, jehož zlatým hřebem je vždy nějaká ta živá kapela. Letos navíc pořadatelé objednali i krásné zimní počasí :-)

 No, prostě letos zima zaklepala na dveře o něco dřív a asi by nepomohla žádná úlitba motobohům k zajištění alespoň 15-ti stupňových teplot. To nás však nezastavilo. Navíc nás ve fóru na stránkách motoplzen.com Vodník neustále povzbuzoval a přesvědčoval. Všichni víme proč: Vodník je pravidelným účastníkem a nevynechal snad žádný ročník. Jo a prakticky na každém předchozím píchnul - takže kluci pořadatelský ho moc dobře znají:-)

Přípravy jsem nějakneřešil, snad jen na to, že v pátek mi přivezli několik palet zámkový dlažby a palety mi složili před garáž, takže bych z garáže nevyjel ani na minibajku :-( Proto jsem ještě v pátek večer (v dešti) musel jednu paeletu přeskládat. O to víc jsem se těšil na sobotu.

Dle dohody je ráno sraz na benzínce v Losiné. Přijíždím se skoro zalepenýma očima. Moc se mi vstávat nechtělo a zamrzlá skla aut v ulici dávají znát, že je lehce pod nulou.

V Losiné už čekal Béža a po chvilce dorazil Sim a i Vodník, který kupodivu nezaspal. Pak se objevili ještě dva kluci na endurech. Společně jsme vyrazili na Nepomuk. No kosa byla pěkná a od Nepomuku přibývalo sněhu. Za Oselcema zastavujeme a zahříváme ztuhlý ruce nad vejfukama.

Klidnou jízdou jsme dojeli do Rábí, kde dáváme kafčo a čekáme na zahájení jízdy. V Rábí se povídalo u kafe a také u obhlídky strojů - těch se sešlo přes 60 a to je v tomhle počasí fakt bomba! Vodník prohlašuje, že je na letošní jízdu perfektně vybaven. Má duši, kompresor, skládací židličku, .... no prostě plnej kufr krámů :-) Michal ohlašuje pravidla a směr vyjížděk pro silnice/choppery a pro endura. Vodník pořád do mě hučí ať jedu enduro jízdu. Jsem týhle variantě zprvu nakloněn, ale když Michal striktně odděluje enduráře od ostatních, začínám od myšlenky, trápit ZRX na polňačkách, ustupovat. Michal měl pravdu a Vodník nás všechny o tom přesvědčil, když z vyjížďky přijel se zlomenou stupačkou - pro změnu:-)

Endura vyjíždějí do terénu a po 10minutách vyjíždíme my na silničních strojích. Jedeme přes Budětice, Vlkonice, Nalžovský Hory a pa dál k Malonicím a vracíme se přes zasněžené Petrovice do Sušice, kterou projíždíme. Vyjížďku, při které jsme fest vymrzli ukončujeme v Žichovicích, kde na nás čeká překvapení. Jak řekl Michal: "Motorkáři jsou prasata a dobytek, a tak jsme pro vás připravili speciální dopravu na Čimický jezírko." Takže v Žichovicích nás čekal luxusní dobytčák, který nás vezl nahoru :-)

Enduráři mezi tím  křižují okolní krajinu po polňačkách a samozřejmě nechyběl brod, který však dle Vodníkovo slov byl náročnější - tršku víc vody.

Na cestě k Čimickému jezírku Vodník předvádí parakotoul a lehce huntuje zmíněnou stupačku. Naštěstí nic vážnýho a Vodníkova noha plná železa nepřišla k úhoně.

Na jezírku byla připravena buggina, lanovka, slaňování stěny nad jezírkem a samozřejmě taky občerstvení, které v tomhle počasí fakt bodlo. Sedíme s Papem pod přístřeškem a dáváme si bramboračku a kafe. Když tu náhle někdo vletí na plac vedle bufáče se čtyřkolkou a začně smykem lítat dokolečka. No bylo to efektní, až na to že Pap měl bahno v polívce:-)

Rozhodli jsme se nejdříve vyzkoušet bugginu. Stabilák s motorem o výkonu 7,5koně statečně honil stroj po mokré trávě a drapáky rvaly jeden kus drnu za druhým. Brzda sice nebyla funkční, ale na druhou stranu o to větší byla sranda. Jen bylo důležité se na káře nesmát, protože pak měl člověk plný zuby hlíny:-)

Pak jsem vyzkoušel slaňování, Vodník mě sice varoval před výstupem, ale nakonec jsem se vydal nahoru. Snad jedinou nevýhodou tohohle sportu je to, že člověk nahoru šlape víc jak 10krát delší dobu, než kterou trvá ten adrenalin na laně dolů.

Počasí se umoudřilo a my opět naším dobytčákem cestujeme dolů do Žichovic k motorkám. Po příjezdu do Rábí nám dnešní krátké jízdy, způsobené nepřízní počasí, nestačí, a tak se vydáváme ještě na lnářské letiště kde chvilku sprintujeme. Půjčujeme si stroje na vyzkoušení jízdních vlastností a obdivujeme Triumpha.

Na cestě zpět do Rabí mě napadlo, že udělám pár fotek z jízdy. Protože jsem takřka místí, vím o pěkné zatáčce. Proto dojíždím pořadatele ve vestě na chopperu a snažím se mu naznačit ať zpomalí a že pojedu napřed. No sotva co jsem ho dojel a otočil se na něj, tak zrychlil. Řikám si, že si asi myslel, že jedeme moc pomalu. Takže když už to zkouším napotřetí, tak to vzdávám.

Za Horažďovicema přebírá vedení kolony Michal. Opět to zkouším. Michal zpomaluje a já se ženu nad Hydčickou vápenku. Moc náskok nemám, takže honem seskaju a snažím se odemknout kufr. Bohužel ten jsem nechal odemčený, takže teď jsem si ho zamknul. Zakleju na okolní lesy, rychle opět odemykám a ženu se s foťákem k zatáčce, kam už se řítí klucí v čele s Michalem, kterej v rozepnutý vestě vypadá jak Batman. Bez přípravy sázím nějaký fotky a doufám, že to foťák pobere, protože je už šero. No pár fotek je použitelnejch:-)

Na hotelu se ubytujeme a jdeme na véču. Opět se povídá. Zjišťuju jak jsou Čechy malý a dokonce potkávám spolužáka ze základky. Ve vedlejším sále po krátké přípravě začíná rachot kapely Ukradený Vjecy. Super pařbička, kterou, fakt nevím jak to děláme, jsme zase ukončovali s Vodníkem. Kapela neměla chybu a Michal neustále domlouval další a další přídavky.

Ráno, tedy spíš odpoledne, vstávám jako předposlední, poslední bude asi Vodník:-)  Mezi tím než Vodník vstane, přetahujeme s Michalem fotky do počítače. Ještě stíháme ranní česnečku a já oběd. Pak už je i Vodník připraven. Loučíme se, děkujeme pořadatelům a za sněžení vyrážíme směrem na Plzeň.

Plzeň nás vítá sluncem. Dáváme s Vodníkem u nás na zahradě čaj a pochvalujeme si víkendovou akci.

Perfektní organizace propracovaná do sebemenších detailů nedala šanci ani takovým okolnostem jako bylo krajně nepříznivé počasí. SUPER akce, SUPER lidi, SUPER zážitek a vlastně to počasí taky šlo :-)

Tady je celá galerie:


a tady mobilní fotky od Sima  >>>>>>

© JeffRsoon