autor: Franky
foto: Stilda

Jako každoročně se Stilda a pár dalších motorkářů z Plzně vydalo na Ducati Day, který se konal na Mosteckém okruhu. Počasí sice nebylo nic moc, ale na pokoukání to bylo. Jako vždy zaslouží organizace, počasí i účastníci pochvalu. Kdo nebyl - prohloupil. Cesta tam byla celkem hektická.

Sešli jsme se v tradiční setavě v Třemošné, ale soukmenovci zřejmě vyhlásili GP Plzeň-Most. Přesun byl zbytečně moc rychlý. Počasíčko bylo ráno výstavní, ale postupně se kazilo (obvyklá záležitost Duc dne). Dokonce nás jednu chvilku před polednem kropil deštík. Já měl zrovínka půjčeného Monstra a tak mi to moc nevadilo. Posléze trať opět oschla a stejně jako jízdy ranní - pojezdění bylo výstavní.
Půjčil jsem si na odpoledne Ducadi Sport (retro). Tyto motorky se mi s přibývajícím věkem líbí čím dál víc. Tedy něco málo informací k modelu (už jsem byl sepsut na motorkářích-proto důsledné studium literatury) .

Ducati připravila již v roce 2004 návrh výroby série retro motocyklů na podobném základě:
1. GT(klasika), za další
2. Sport(na foto z Duc dne"motorkáři"-žlutá a nejezdící černá) a za
3. Paul Smart(nebo tak nějak).

Poslední jmenovaný model P.S. je odlišný od Sporta barvou, čelní kapotáží ve stylu let 70.-tých a tím, že nemá chromované koncovky(jen konce)výfuků-má je komplet černé matové. Verze Sport má konce výfuků chromové, nemá kapotu a na závěr verze GT má odlišné odpružení z. kola, dva výfuky v chromu po jednom na každé straně(na místo nad sebou ve verzi Sport a P. S.) a řidítka + stupačky klasické motorky. V Mostě byla prostřední, tedy verze 2., tedy Sport. Tolik něco málo suchých upřesňujících dat od výrobce !

Sport mi po pokusu rozjet se kopnul zpátky a chcípnul. S větší dávkou plynu už běžel jako mladík. Okamžitě mi sednul do ruky - tedy hned ne, je potřeba se rozjet a prosvištět několik zatáček. Člověk okamžitě cítí, že se jedná o něco vyjímečného v oblasti motocyklů! Krásně se vodí, podvozek je pevný a přiměřeně tvrdý, žádné kroucení, či jiné necnosti jsem nezaznamenal, ba naopak=můj subjektivní pocit byl, že motorka je vyloženě závodní! Brzdy odpovídají dnešním měřítkům a po jízdě jsem zkoumal, zda nejsou použity radiální třmeny. Motor má sílu a když člověk vychytá řazení těsně před vypnutím omezovače cca 8959 ot./min.  "bručoun" zprostředkuje velmi intenzívní zážitek!!!
To ostatně mohou potvrdit účastníci 14 jízdy, kdy se ukázalo, že MV Augusta nebo Duc 999 nemusí být nutně pro tuto motrku soupeřem.

Měl jsem hned další jízdu (15,16)na svojí CBR 6 a přímé srovnání říkalo 2 kola pocitově, že jedu na "mopedu"(měká, bez krouťáku, nebrzdící, řidítka a stupačky nízko-naopak výkon zbytečně vysoko....).

Musím přiznat, že modelem Sport jsme byl nadšen!!! (na okruhu!!!). Jezdit po výletech bude asi znamenat permanentku do masážního salónu a nebo dobrého ortopéda )))).

Franky

 

Tady najdete megagalerii fotek od Stildy: