autor: Franta
foto: Franta, Maruška

Vážení příznivci jedné stopy, motorkáři a motorkářky, chtěl bych tímto poděkovat organizátorům Spanilé jízdy dne 28.9.2006 za nevšední zážitek, nejen pro nás motorkáře, ale jistě i pro širokou veřejnost, která nás sledovala během celé trasy. 

Jistě nejen já jsem s napětím sledoval předpověď počasí na již tradičně zvolený termín 28.9., a proto mi trochu zneklidňovaly dešťové kapky, které brzy po ránu v Klatovech spadly. Nic méně motorkářský Bůh, opět ukázal, že nezapomíná na své věrné a déšť nenávratně zmizel a během celé jízdy nás provázelo příznivé počasí, kdy se v odpoledních hodinách objevilo i sluníčko.

Jako tradičně sraz byl na plzeňském náměstí, kde nás uvítali krásné motorkářky, které nás vybavily instrukcemi o trase včetně pořadového čísla a s humorem vítali každého nového motorkáře. Protože skladba jedoucích strojů je vždy velice rozmanitá, k vidění byly někdy vskutku originální vozidla od tradičních Pionýrů, Jaw až po nejnovější typy motorek jednotlivých značek.

Dobře zvolená trasa a skvěle zvládnutá nelehká práce regulovčíků, zajistila poměrně svižný a hlavně hladký průjezd , který se obešel bez nějakých kolizí.

Úsměv na tváři určitě vyvolala zastávka u benzinové pumpy v Draženově, kde při naší návštěvě zmizely z regálů všechny bagety , nápoje a jiné pochutiny. Tak o tomhle by mohla snít obsluha každé čerpací stanice, protože tam došlo v některých položkách k úplnému vyprodání. Někteří motorkáři tam navíc nakrmili benzinem i své miláčky , teď samozřejmě myslím ty s řidítky.

Nutno podotknout, že jsem si všiml, že opět přibylo v koloně i několik divokých motorkářek s vlastními stroji, což určitě kvitují všichni motorkáři mužského pohlaví.

Ze strany klatovské veřejnosti jsem slyšel jen několik připomínek, že je škoda, že celý konvoj neprojel klatovským náměstím , kde by jej viděla širší veřejnost.

Samozřejmě se těším a jistě i nejen já na další pořádané akce.

S pozdravem Franta

 

 

 

© Franta, Maruška