autor: Franky

Už před časem jsem si pohrával s myšlenkou projet na endurku vojenský prostor Doupovské hory - no a v sobotu k tomu nedopatřením došlo - na CBR-u :-()) Trochu jsem se zamotal za Valečovem v Bukovině a .....

Je to takový výlet pro "tiché introverty". Kdy jedete a jedete a nikde nikdo. Co se týče silnic jsou nad očekávání kvalitní - jen užší - lemované betonovými patníčky z první republiky. Všude nové označení neexistujících vesnic, které nejsou ani na mapách a ani fyzicky (pouze mechem pokryté haldy kamení v místě bývalých budov).

Na křižovatkách ukazatele-opět na neexistující vesnice. V Doupově stojí jediný dům, ale je v zeleni snadno přehlédnutelný. Kopce už dávno nejsou zalesněné a tam kde ještě nějaké dříví zbylo probíhá těžba - i na obtížně přístupných místech, skalách atd.(v sobotu je klídek). Je znát vyšší nadmořská výška citelným ochlazením. Dost mi překvapila absence zvěře - nepotkal jsem ani králíka, natož srnce. Před výjezdem na Vintířov jsme na severní straně údolí zaregistrovali prosklený komplex s pozorovací věží. Hlídka u závory byla poněkud zděšená očekávajíc atak spíše z druhé strany závory. Prý kde jsme se tam vzali-zda máme povolení atd.-ale zastřelit nás nemohli a tak jsme okecali a pokecali a pokračovali v klidu dál. Krásnou těčkou se stal výhled před sjezdem do údolí(na Kadaň), kdy jsme se ocitli na úrovni výšky zalesněných Krušných hor na severozápadní stěně údolí. Mohli jsme se pokochat pod námi v údolí se rozprostírající Kadaní, o kus dál kouřícími komíny el. Prunéřov a v levé části údolí vystupujícím zalesněným skalnatým rohozcem. Doporučuji!


Martin "Franky" 10.5.2004