autor: Béža

Tento malý srázek pořádá AMK Malá Skála v autokempu Ostrov a je oproti velkým komerčním srazům trochu netradiční. K tanci a poslechu zde vyhrává country muzika a celá atmosféra se nese v takřka rodinném duchu. I to byl důvod proč jsme se letos jeli podívat.

 Pojali jsme to jako rodinnou dovolenou a vyrazili s Lenkou a Šimonem již ve středu 18.5. Z ryze ekonomických důvodů zvítězila varianta B ( A – autem a na motorce, B – pouze autem). Tím pádem jsme se pasovali na roli pozorovatelů. Od čtvrtka zde již panoval čilý pořadatelský ruch při budování zázemí a v pátek odpoledne se začali sjíždět první stroje. Během pátku jich bylo asi 40, celkem pak v sobotu kolem 60 – 70 strojů. Mezi motocykly zahraniční produkce se neztratily ani Jawy a bylo jich tu určitě přes 10 kousků. Zpestřením byly i podvečerní návštěvy asi 5 strojů ČZ z 30tých let. Vyjížďky se účastnily i dvě tříkolové rikšy.

Pořadatelé udělali drobnou změnu oproti programu – vypustili budíček v 6.00, hygienu v Jizeře, chléb s vodou také snídal asi jen místní vodník a vyjížďka se opozdila o půl hodinky :o). Inu konzumace alkoholických nápojů nevázla a Svijany 11° nesedly všem podle gusta.

Sobotní odpoledne bylo po vyjížďce ve znamení soutěží, výletního vláčku po okolí a sluníčka. Počasí obecně vyšlo na výbornou. Kapela Karafa ne odpolední scéně i Dostavník na večerní, se předvedli ve výtečném světle a postarali se o dobrou náladu.

Organizace byla dobrá- pár výhrad bych sice měl, ale když se vžiju od role organizátorů, pokud chtěli zajistit pořádek a hladký průběh, neměli příliš na vybranou. Tak zase za rok!

Béža

Galerie fotek z této sranda akce:

a ještě jako doplnění reportáž od Romixxe