autor: Jana
foto: Jana

Výlet na Pálavu a do Broumova aneb 3 dny s motorkáři z Plzeňska a 3 dny s motorkáři z Českobudějicka

  pátek 25. srpna

Odjeli jsme v odpoledních hodinách v příjemném počasí (Jeron s Haničkou, Karel s Mirkou, Vašík s Boženkou a Žako s Janinou) směr Pálava, kde jsme měli zamluvenou chatku. Cestou ve Znojmě si koupil Jeron skvělou hračku - světýlko s laserovým ukazovátkem na magnet a nikomu to neřek. Nechal si to až na večer, aby všichni záviděli!

 

 pátek 25. srpna

Odjeli jsme v odpoledních hodinách v příjemném počasí (Jeron s Haničkou, Karel s Mirkou, Vašík s Boženkou a Žako s Janinou) směr Pálava, kde jsme měli zamluvenou chatku. Cestou ve Znojmě si koupil Jeron skvělou hračku - světýlko s laserovým ukazovátkem na magnet a nikomu to neřek. Nechal si to až na večer, aby všichni záviděli!

 

sobota 26. srpna

Po ranní vydatné snídani se usneslo, že vyrazíme omrknout starý funkční mlejn ve Slupu,

kde nám jej předvedl pan Otec (až takhle jednou bude hezky, tak bysme si to rádi poslechli ještě jednou :) a pak se stavěli na kraji obce omrknout malý bunkr (foto bunkr). Pak jsme zbaštili dobrý obídek cestou do Šatova. Tam jsme navštívili malovaný sklípek.

A jeli jsme přemluvit do velikého bunkru vybaveného válečnou technikou průvodce, který právě chystal zavírat. Podařilo se.

No a pak jsme samozřejmě museli zajet do Znojma koupit si další světýlka, aby se s ním Jeron furt nechlubil! ;) Počasí bylo slunečné. Vrátili jsme se zpátky a cestou nakoupili ve sklípku vínko. Ochutnali jsme několik vín z místních pálavských sklepů.

 

neděle 27. srpna

Po probuzení bylo počasí stále pěkné, plzeňští se vydali na cestu zpět do Plzně přes nějaké ty hrady a pamětihodnosti a po předání klíčů od chatky jsme i my (Janina a Žako) vyjeli na sever, směr Broumov, ale cestou se zatáhlo a udělala se neuvěřitelná kosssssa. V Broumově na letišti nás už čekali budějický motorkáři. Večer jsme volali Plzeňákům, jak dojeli, Jeron měl konec výletu vskutku dramatický, páč mu před Plzní prasklo spojkové lanko a Bůh semaforů mu byl milostiv, že dojel až domů.

Večer mezi budějičáky kdosi našel modelínu a začal patlat a všichni se smáli, neuběhlo ani 10 minut a patlali všichni. Kolem stolu to vypadalo jak chráněná dílna.

A především Lucka, studentka VŠ umělecké, která tam bydlela s námi, po přemluvení začala modelovat Radka.

.

A taky Jitka se pustila do modelování, ale to není do 22 h vhodné rozebírat ;o)

 

pondělí 28. srpna

Byla zima a vypadalo to na déšť, ale přesto jsme vyrazili na Ostaš, v blízkosti Adršpašských skal.

Po cestě jsme nasbírali několik hub i těch lysohlavých a večer pak padly na výtečnou smaženici (kromě těch lysých), ke které nám Lucka na naše přemlouvání přivezla velkej sud pivka (na motorce by se vezl blbě). Večer pak Doly spustil své hudební umění na kytaru a postupně jsme se přidali všichni, Jitka udávala rytmus mlácením vařečky do kýble, několik nás hrálo na lžíce, Žakovi a Davidovi se nejvíce osvědčila plácačka na mouchy a taky flaška od vodky mlácením do stolu vydává patřičný hluk, Janina mlátila činelama - tedy puklicema, Pídy troubil na vysavač a Cvrček řezal příborama do misek a kastrolů, to vše v naprosté disharmonii, to snad nebyla už ani chráněná dílna toto, ale klub postižených hudebních amatérů!.

 

úterý 29. srpna

Pršelo a pršelo, museli jsme odvolat i létání na ultralightu kvůli prudkému větru a dešti, tak jsme vyrazili pěšky do hospody a nakoupit maso na večer a taky dalšího velkýho suda. (foto sud). Naše kulturní vyhlídky na návštěvu kláštera a muzea se zase zvrhli v pouhopouhé žraní v hospodě a zmohla nás lenost, a tak Lucka musela odvézt nejen suda, ale i nás.

 

středa 30. srpna

Ráno jsme se utrhli (Janina, Žako) a odjeli na Plzeň, v Poličce nám o 5 minut unikla prohlídka muzea stavebnice MERKUR, kde jsme si chtěli nostalgicky zavzpomínat na dětství, tak jsme se najedli a vyrazili na pevnost v Josefově.

Na Plzeň jsme 2 x chytli dešťovou přeháňku a celý prokřehlý dojeli domů.

© Janina