autor: Diana
foto: Diana

Na podzim roku jsem se zúčastnila jednání naší firmy se značkou Benelli a jejím finančním ředitelem ve italském městě Pesaro. Následně jsem také přijala pozvání na Intermoto v Kolíně. Bylo to velmi zajímavé a bylo na co koukat. Níže najdete pár foteček ze závodu Benelli a jejich expozice na Intermoto

 Rok 2005 se považuje za bod zlomu ve vzkříšení značky Benelli, jejíž tradice vznikla v roce 1911. Tento koncern skonal na celý rok 2004 pro všechny prodejce, zakazníky a lidi, kteři fandili této značce mnoho let.

Nynější finanční ředitel Benelli Oliver Glaser nám povidal o této době ze smutkem v očích. Prý tehdy nic nefungovalo. Například vůbec nefungovaly kontakty na výrobu, což komplikovalo a prakticky znemožnilo objednávání náhradních dílů pro dealery. Tento propad měl za následek, že příznivci a i skalní fandové této značky se začali k Benelli otáčet zády.
Mrtvolný stav přetrval až do října roku 2005, kdy čínský motocyklový konglomerát Qianjiang koupil značku Benelli a otevřel novou knihu života umirající italské společnosti. První kroky tohoto procesu jsou vidět na fotkách z továrny Benelli. Obnovuje se celá modelová řada motocyklů legendární značky Benelli. Stávající modely budou teď mit moderni radialni brzdy, tak jak káže moderní doba, a TNT změní barvu rámu. Ale to nejsou všechny lahůdky, které se chystají!

benelli_001.jpg

benelli_002.jpg

benelli_003.jpg

benelli_004.jpg

benelli_005.jpg 

Na výstave Intermoto, která se konala říjnu v německém Kolíně nad Rýnem Benelli předvedla 3 nové koncepty:
- stroje o objemu 756ccm a 598ccm
- enduro s objemem 450ccm
- skútr 50ccm jako doplnění modelové řady módních skútrů Benelli

benelli_006.jpg

 benelli_008.jpg

benelli_009.jpg

benelli_010.jpg

benelli_011.jpg 

benelli_007.jpg

© Diana