Autor: JeffRsoon
Foto: JeffRsoon, Ludva

O víkendu 4.-5.6.2005 probíhal další ze srazů, které pravidelně pořádá motorkářský klub Warriors Pilsen MC. Jako zástupci tisku:-) jsme byli i my pozváni na tuto akci.

Jelikož nás však tížily víkendové pracovní povinnosti, rozdělili jsme s Ludvou sběr informací do několika etap - převážně nočních:-) A tak jsme na sraz dorazili v pátek v pozdních nočních hodinách, kdy jsme po několika litrech nealka zase odjížděli směrem k Plzni, abychom se mohli opět v sobotu, já večer po šichtě a Ludva v odpoledních hodinách, vrátit do Křimic.

O proti minulému srazu, který byl v Chrástu U žáby, se celá akce konala nedaleko clubhouse na plochách bývalého statku Křimice. Tato strategie se klukům vyplatila, neboť tak získali plochu zhruba o velikosti půl druhé poloviny fotbalového hřiště. Nezvykle velká část byla vyhrazena stanům, což všichni zúčastnění velmi pozitivně hodnotili. Dle vyjádření několika velmi "unavených" motorkářů by příště navrhovali rozvoz do stanů vláčkem známým z některých zoologických zahrad:-) Velkým trumfem byl pronájem skladové haly vybavené nonstop barem, kde se všichni schovávali před nečekanými přeháňkami a kde probíhaly klasické motorkářské soutěže a kde také bylo možné popíjet hned vedle svého stroje.

V sobotu v poledne proběhla vyjížďka směrem na Stříbro, která však byla díky dešti upravena. Odpoledne diváci mohli shlédnout nějaké ty kaskaderské kousky a pak pokračovala pohodová zábava podporovaná vystoupeními kapel KRLEŠ, TŘI SESTRY REVIVAL, INTERITUS a dalšími až do úplného rána. V průběhu večera byl také vylosován výherce hlavní ceny - skútru.

V pozdních nočních hodinách nechyběla soutěž mokrých triček, kterou bravurně komentoval Škopek a později se předvedly dvě obnažené eskymačky (to podle tý kosy, která v noci byla:-) ) Někteří se domáhali ukázky těla moderátora, ale tomu se nakonec podařilo zůstat v motorkářském.

Srazu ze účastnilo také několik našich západních sousedů, kteří o sobě dávali vědět nočními gumovačkami a likvidací svých motorů. Po několika minutovém střílení do vejfuků jednomu odešla svíčka a druhému začal motor slušně žrát olej. Evidentně mu to moc nevadilo a barva kouře z vejfuků ho dostávala do extáze:-) Výborné byly také diskuze splácané z angličtiny, němčiny, gambáče a trochu češtiny: "Ty vole kolik ti to jede? Typuju tak cvaj hudrd." "Najn cvajhundrd cvancich" "Ich habe problem ....."
Prostě pohoda......

Dlouho po půlnoci se nám podařilo odchytnout notně utahané pořadatele, ze kterých jsme dostali celkový počet motorkářů na srazu - přes 500 lidí. Popovídali jsme, zanádavali na zloděje motorek, probrali příhody z jiných srazů, zhodnotili dámské osazenstvo, zanadávali na bezohledné řidiče plechovek. Díky pokročilé ranní hodině jsem pak do sebe nalil poslední zbytek koly, zapálil cigáro k zahřátí motoru, rozloučil se, u brány podal ruku s Newsoonem a vydal se směrem na Plzeň. Za mou stále ještě burácelo AC/DC...

Při ohlednutí za stráveným víkendem musím pozitivně hodnotit zdařilou organizaci, kdy stroje byly v naprostém bezpečí za hlídanou bránou, kapely neustále "vařily" a všichni se perfektně bavili. Určitě velkou pochvalu si také zaslouží zřízení nonstop baru, což ještě není pravidlem na srazech v ČR. Naprostou jedničku bych udělil za zajištění prostoru pro konání srazu. Jako doporučení pro další ročníky bych viděl použití našich nových gripenů pro rozehnání nízké oblačnosti, tak jak to bylo praktikováno v Petrohradě a trochu levnější jídlo. Ceny pití byly oproti tomu více než sympatické.

Takže chlapi! Skvěle odvedená práce.

JeffRsoon

Galerie fotek od Ludvy: