Autor: JeffRsoon
Foto: Evík

Opět se pomalu schyluje k ustájení našich strojů a tudíž po celkem nevalném létě jsme se pokusili najít záříjový den, kdy by bylo super počasí a všichni měli volno (tedy skoro všichni - Jirka BigTwin se omluvil, neboť volno neměl:-( ).

Po dlouhých debatách jsme se přiklonili k Václavovi, kdy je většinou krásné babí léto a také většinou neleje. Flajži zajistil pronájem plochy náměstí, takže už nám nic nebránilo vytisknou podrobný itinirář s trasou a vše ohlásit na internetu

 

28.9.2005 na svatého Václava přijelo na Náměstí Republiky v Plzni celkem 261 strojů. Přestože oficiální sraz byl od 10 a start celé spanilé jízdy byl těsně po jedenácté, tak už první motorkáři dorazili kolem půl desáté. Každý z účastníků vyfasoval plán vyjížďky, který byl velmi důležitý, neboť při kontrole trasy těsně před vyjížďkou jsme byli upozorněni od motorkářů z Mariánských Lázní na stavební práce v jejich městě a pak jsme také zjistili, že rekonstrukce silnice z Bečova na Mnichov nebyla včas dokončena, a tak byly provedeny kosmetické úpravy plánu vyjížďky.

Těsně před jedenáctou zaburácely na náměstí motory a celá Spanilá jízda vyrazila do plzeňských ulic. Dopravní policie zajistila koloně o délce cca 4km zelenou vlnu a pohodlný a bezpečný průjezd přes všechny křižovatky.

Po zaburácení v ulicích Plzně Spanilá jízda pokračovala po "karlovarské" do Toužimi, kde jsme se zastavili na náměstí, které jsme mimochodem lehce ucpali:-). No taky se sešlo poměrně hodně zvědavců z řad domorodců!

Zhruba po čtvrtohodinové pauze na cigárko a kávičku z termosky (teplo bylo na ..... tedy bylo něco kolem 12°C) jsme vyrazili dál na Teplou a dál na Chodovou Planou a Stříbro, kde byla delší přestávka na jídlo a nějaké to kuřivo u horní benzínky.
Po načerpání tepla a sil, kolona pokračovala zpět do Plzně k lobezské střelnici, kde byla vyjížďka ukončena. Někteří využili krásné počasí a jeli se ještě projet, někteří razili domů a ten zbytek si ještě pokecal v hospodě u střelnice.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem motorkářům, kteří dorazili, za perfektní souhru při Spanilé jízdě. Za dodržování všech pravidel a tím za bezchybný zážitek z jízdy. Za skvělou náladu, která ze všech sršela, přestože počasí občas docela hrozilo.
Samozřejmě díky patří také regulčíkům a všem, kteří nám s tím pomohli včetně UMO3 a DI.

JeffRsoon 

Galerie fotek dle autorů:

Flajži a Stilda:

Franta:

Petr:

Jarys:

 

Ludva: