autor: JeffRsoon

Tak jak vlastně rozloučení se sezónou 2004 probíhalo? V sobotu 23.10.2004 se od 8:45 začali na parkoviště na Rychtářce sjíždět motorkáři z celých Západních Čech. Již večer před celou akcí jsem se na Shellce setkal s Pavlem na Fazerovi, který mi řekl, že se o Spanilé jízdě píše nejen ČMN, ale i v klasických novinách. Vzhledem k tomuto faktu, spotům v rádiu a internetové pozvánce jsme odhadovali účast na cca 70 motorek.

Odbilo 9:30 a na Rychtářku se začali sjíždět motorkáři po desítkách. A jaké bylo překvapení, když holky, které rozdávaly podrobný itinirář, napočítaly 108 motorek a to ještě další motorkáři se k nám přidali po cestě!!

 

Díky tomuto počtu byl průjezd západem Čech koordinován "regulčíky" Ludvou, Rosťou, Pájou a Frankym. Usměrňovali a bravurně řídili dopravu na všech křižovatkách a díky nim "SPANILÁ JÍZDA" plynule projížděla krásnou podzimní krajinou, bez jakýchkoli problémů.

  

Po průjezdu Plzní jsme pokračovali na Losinou, kde někteří dotankovali a pak se jelo dál na Spálené Poříčí.

  

Tam regulčíci hlásili, že nám dva z kolony odpadli. Proto jsme udělali neplánovanou zastávku na malém náměstíčku v Poříčí a úplně ho ucpali :-)

  

Ti dva dotyční se nepřihlásili a tak jsem jeli dál na Lnáře a Lnářské letiště. Projížděli jsme sluncem zalitou krajinou krásně vybarvenou podzimem.

  

Na Lnářském letišti byla pauza na lehký pokec a na vyzkoušení strojů. Kluci na silných strojích si dali sprint a dokonce dva motorkáři soutěžili v běhu!! :-)

 

Zhruba po půl druhé hodiny závodění a povídání jsme pod vedením kluků z Nezamyslic a Soběšic vyrazili přes různé objížďky směrem k Rábí, kde jsme poobědvali.

  

Po náročném obědě se část motorkářů vydala dál na Šumavu, aby ještě nachytali něco toho podzimního slunka a zbytek pokračoval přes Sušici, Petrovice a Běšiny do Klatov, kde jsme se zastavili na náměstí.

Po zastávce v Klatovech se další část skupiny oddělila a vyrazila přímo na Plzeň. Zbylých 6 motorek pokračovalo přesně dle itiniráře akce přes nově opravené silnice na Koloveč a Staňkov až do Plzně, kde se rozloučili. 
Můj tachometr ukazoval na konci vyjížďky 192km a na Rychtářce jsme celou akci zakončili s Frankym asi v 18hodin

Poděkování:
Na závěr bych rád poděkoval všem zúčastněným za skvělou vyjížďku. Všichni perfektně dodržovali pravidla formace a byli velmi pozorní a hlavně pohodoví.
Dále děkuji:
Haničce, Evče, Verče za pomoc při organizaci na parkovišti Rychtářka
Jeronovi za nápadité soutěže, za morální podporu, za špičkovou signalizační techniku a za vysílačky
Ludvovi, Rosťovi, Pájovi, Frankymu za vynikající řízení dopravy (Frankymu za organizaci sprintů) 
Karlovi za prezentaci celé akce ve svém obchodě
Médiím za schovívavost k motorkářům
Motobohům za vynikající počasí
Všem, kteří fotili a poskytli (poskytnou) materiál tomuto webu

Takže ještě jednou děkuji a těším se na další motorkářskou sezónu

JeffRsoon

 

PS: O této akci se psalo v tisku i v tl'ači - články z MF-Dnes a Plzeňského deníku


JeffRsoon na stroji :-)