autor: Vodník

Takhle Vodník zval kamarády motorkáře na společnou jízdu po Evropě do Portugalského Faro na největší motorkářský sraz Evropy.

Ahoj,
10.7.2005 vyrážím na své Africe na 3 týdenní jízdu, během které chci navštívit sraz FARO 2005. Kamarádi na poslední chvíli odřekli, takže jedu sám. Pokud má někdo chuť, tak se hlaš na mailu.
Zdraví Vodník 
Tady je odkaz na oficiální web: http://www.motoclubefaro.pt

Jelikož se nakonec nenašel nikdo kdo by s Vodníkem vyrazil, tak se 9.7.2005 vydal na cestu v sedle AfricaTwin sám.

 


Vodník pravidelně zasílá SMSky a maily, takže zde je přehled hlášení z jeho cesty:

13.7.05 - MAIL: Pozdrav z Gibraltaru.Najeto 2900km.Zejtra jsem ve FARU.Pak poslu naky fotky,tady neni yastrcka na fotak.Je to fantazie.

 14.7.05 - SMS: Jo, na jihu Francie jsem se potkal s Klabanem, kdo by to byl řekl:), vyjížděli o 3 dni dřív než já, a tak jedem společně

14.7.05 - SMS: Projel jsem vyprahlý Španělsko, teď jsem 20km od Gibraltaru. Kouknu se na Afriku, pak přes Sevillu do Fara už jen 400km. Ujel jsem 3000km. Mějte se. Ahoj Vodník.

14.7.05 - SMS: Nejjižnější místo Evropy - TARIFA. Afriku mám jak na dlani (asi nafouknu matračku a poplavu za černoškama), teď na sever do Fara.

14.7.05 - SMS: FARO!!! Jsme tady, super. Je 23:05 portugalskyho času a mazec začíná. Najeto 3500km

15.7.05 - SMS: Motosraz FARO je uplně něco jinýho než na co jsme u nás zvykly. To se proste musi zažít. Spát jsem šel v 8 ráno a to umím anglicky akorát tak "Hellou Dolly¨", ale se lidi chtějí domluvit, tak se domluví. A vo tom to tady asi je. Válím se na břehu ATLANTIKU zahrabanej v písku, paráda.

15.7.05 - SMS: Potkal jsem první Čechy, ale nadšenej z nich zrovna nejsem, motory si přivezli na podvalníku za autem-vopruz. Ve FARU jsou stovky policajtů co řídí dopravu a zvládají to suprově s úsměvem, čemuž se v tomhle pekelným hycu docela divím. Všude mraky motorek, ale žádnej chaos, absolutní pohoda.

15.7.05 - SMS: Vyndal jsem z motorky gril a už to tady voní. Ceny masa jsou v hypermarketech stejny jako u nas. Vecer koncert NAZARETH. Objevili jsme motorkáře z čech co přijelí po vlastní ose. Super, alespoň někdo... Napočíali jsme dalších 10 českých motorek. Zdar do Čech posílá čech, Moraváci a Slováci.

15.7.05 - MMS:
  

16.7.05 - SMS: Projíždíme Portugalsko na západ, je to drsná planina, samej kámen křoví a kaktusy. Je 40stupňů ve stínu, ale AfricaTwin a její tři chladiče to hravě zvládají.

16.7.05 - SMS: Koupačka byla a AfricaTwin ochutnala písek pobřeží Atlantiku, super enduro stezky na útesech. Dorazili jsme zpátky do Fara. Teď je to teprv kotel, stany a motorky jsou úplně všude a davy lidí. Myslel jsem, že nepůjdu ani pro večeři, která je zdarma, ale jo. Stoupnu do fronty (nevím kde končí) a než sesmolím půl SMS, dostávám krabici jídla a pivo. Nezbývá než žasnout nad tím, jak je tu VŠECHNO zorganizované.

16.7.05 - SMS: Koupačka byla a AfricaTwin ochutnala písek pobřeží Atlantiku, super enduro stezky na útesech. Dorazili jsme zpátky do Fara. Teď je to teprv kotel, stany a motorky jsou úplně všude a davy lidí. Myslel jsem, že nepůjdu ani pro večeři, která je zdarma, ale jo. Stoupnu do fronty (nevím kde končí) a než sesmolím půl SMS, dostávám krabici jídla a pivo. Nezbývá než žasnout nad tím, jak je tu VŠECHNO zorganizované.

17.7.05 - SMS: Je neděle, poslední den ve Faru. přemejšlím co jesem tady nestihl je toho dost. Je to něco tak monstrozního, že není možný bejt všude a všechno vidět.

17.7.05 - MMS: 
 

 

17.7.05 - SMS: Dnes jsme potkali s Klabanem a jeho manželkou Marcelou Jardu Šímu co testuje Varana pro Supermoto. Přesný počet zúčastněných motorkářů zatím nikdo nezná, ale odhady jsou přes 20 tisíc. Kolik je Čechů víme přesně: 25. Kemp se rychle vyprazdňuje, z tisíců lidí zbylo něco přes sto a ti mají nelehký úkol, Doslova sežrat a dochlastat všechno co zbylo. Ještě že tu mají nás Čechy a dva Slováky. STAVÍME SE K TOMU ČELEM, RÁNO BRZO NEVYJEDEM!

18.7.05 - MMS: Nejzápadnější cíp Evropy
 

20.7.05 - 2:07 SMS: Oprava při odjezdu z Fara - 3800km. Noc byla příjemně chladná, za to průjezdt vnitrozemím - takovej hyc, ze jsem skoro usnul, ale když se jede mazec, tak to člověka probere. Míjeli jsme dálnice, parádní zatáčky a tolikkilometrů předsjíždění přes dvě plný ... proti tomu omezená rychlost... O te vlastně nevím, dnes odešlo lanko a náhon tachometru jenom malá závada:-) Na sever od LISABONY se krajina hodně mění, místo křoví stromy, plantáže, ale stejně strašný succho. Celou cestu jsou vidět lesní požáry a spáleniště . Kempujeme před PORTEM a dáváme den voraz. Atlantik házel dvoumetrový vlny, tak si zaplavem. 

20.7.05 - 15:45 MMS:
  

22.7.05 - 0:17 SMS: Rano jsme se rozloučili se Slovákem Leem a jeho přítelkyní, dali kurs na východ. Myvalíme na sever. Ta vohnivá koule zalezla za mraky, takže se perádnějede. Akorát ty platidla na dálnici... Na tom posledním jsem myslel, že Klaban už jel - no tak ho doženu, zrychluju, jedu na plno, pořád je nevidím. Na konci dálnice stavím, dávám cigáro a klaban přijíždí - ve skutečnosti honil on mě. Večer jsme na severuŠpanělska v kempu ve městě VIVEIRO. Najeto 5000km.

22.7.05 - 21:46 MMS:
 

23.7.05 - 1:47 SMS: Sever Španělska je skutečně nádhera a když se povede zabloudit (jako nám) je vidět opravdový venkov. Krávy na silnici, všude koně a přejezd vysokejch kopců mezi větrnými elektrárnami... Cesta po pobřeží - vpravo úžasný panorámata (opak pouště co je na jihu), uprostřed silnice, po který se dá jet dost rychle a bez obav to klopit a na levo oceán. Jsme na úpatí Pireneí, ty zdoláme a zejtra ... cíl asi Andora. Spím pod širákem - zase jsem línej stavět stan:-))

23.7.05 - 16:36 MMS:

24.7.05 - 0:03 SMS: Dopoledne u moře, večer v Andorre. Je půlnoc, našli jsme kemp a jsme úplněvyřízený. Zvládli jsme to!

24.7.05 - 19:25 EMAIL: Včera jsme vyrazili ze severu Spanelska pres Pirenee do Andorry.Super cesta,paradni hory,ale je asi lepsi to rozdelit na dva dny. 1km na mape je ve skutecnosti 20km. Stoupani, klesaní, tisice zatacek. Do cile jsme dorazlil o pulnoci uplne vyrizeny, ale spokojeny. Dnes byl prujezd celou Andorrou s vyjezdy kam az to slo. Nejvyssi 2500m. Skutecne paradni vyhledy

25.7.05 - 12:49 EMAIL: Zdaraky,par fotek navic,nemaji tu prohlizec a trvalo by vecnost to prebrat.Odjizdime do Francie.Najeto 6000km
Galerie fotek:

27.7.05 - 20.07 SMS: Včera jsme řádili celej den v aquaparku v Adge. Čekal jsem odpočinek,stahalo mě to, že jsem po parádní večeři (drubeži na žampionech, hranolky, obloha vlastní výroby) usnul , aniž bych dopil úivo(tragedie) a ještě se parádně spálil. Dnes jsme přejeli po novém nejvyšším mostě u Millau. Toh NEJ jsme zvládli dost a teď už jen nejkratší cestou domů. To je něco přes 1000km. Najeto 7000km.

EMAIL: Závěrem - je pátek 29.7.2005 ,19.00 už sedim doma u PC,cesta skončila,s Klabanem a Marcelou čumíme na video a fotky a nechce se mi psát,ale přece,tahle cesta,sraz a všechno kolem bylo něco prostě tak FANSTASTICKÝHO........,že si zaslouží podrobný cestopis,no snad.Poděkovat bych chtěl svým nejbližším,ze mi trpí tyhle moje úlety, osudu, že jsem se seznámil s Klabanem a Marcelou a svojí Africe, že mě nenechala ve štichu a v pohodě zvládla těch cca 8000 km.

 Vodník

 

Jo a tady je cestopis od Klabana co jel se mnou: Cesta po Evropě + Faro 2005